سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در بازار سهام یکی از بهترین راه‌های افزایش ثروت و دستیابی به امنیت مالی است. با سرمایه‌گذاری در بازار سهام، بازدهی بسیار بالاتری را نسبت به سایر اشکال سرمایه‌گذاری، مانند سپرده بانکی، طلا، ارز و …به دست خواهید آورد.

بورس با دلار حدود 43 تومانی در حال معامله است

با توجه به رشد روزافزون نرخ ارز در کشور بورس تنها بازاری است که هم اکنون از رشد دلار جا مانده است.

علاوه بر رشد نرخ ارز با سرمایه‌گذاری در سهام، از رشد سودآوری شرکت‌های  پذیرفته شده در بورس نیز در طول زمان بهره‌مند می‌شوید. علاوه بر تمامی نکات گفته شده، سرمایه‌گذاری‌ در بازار سهام قدرت نقدشوندگی به مراتب بالاتری نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها دارد.  

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

در شرایط اقتصاد پر تلاطم و بی ثبات نگهداری پول نقد یا سپرده‌گذاری در بانک منجر به از دست رفتن ارزش پول خواهد شد. با یک دید گذشته نگر بازار سهام‌یکی از پر بازده ترین بازارهای موجود برای عقب نماندن از تورم است.به طور خلاصه سرمایه‌گذاری در بازار سهام از چند جهت می‌تواند بهترین راه افزایش ثروت شما باشد:

1.  سرمایه‌گذاری با مبالغ کم ( حداقل ۵۰۰ هزار تومان)

2.   بازدهی بالاتر این بازار نسبت به بازارهای موازی

3.  قدرت نقدشوندگی بالای سهام نسبت به ملک و … .

 اگرچه ممکن است سرمایه‌گذاری در بورس برای کسانی که تاکنون وارد این بازار نشده‌اند پیچیده به نظر برسد اما در واقع شروع این سرمایه‌گذاری بسیار آسان است.

قدم اول سرمایه‌گذاری در انواع صندوق‌ها

سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها (ETF) بهترین راه ورود به بازار و کسب بازدهی از انواع مختلف دارایی‌ها است

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله:

 • سرمایه‌گذاری با مبالغ ناچیز ( حداقل 500 هزار تومان)
 • معاف از مالیات
 • تنوع بی نظیر در پرتفوی سرمایه‌گذاری
 • بهره مندی از مدیریت حرفه ای
 • کارمزد ناچیز خرید و فروش

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 1. صندوق‌های سهامی:

ترکیب دارایی این صندوق‌ها به صورت 70 درصد در سهام و 30 درصد در اوراق با درآمد ثابت است. در نتیجه، ریسک این صندوق‌ها نسبت به صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بیشتر و در نتیجه بازدهی آنها نیز بالاتر است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام بیشتر مناسب افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در بورس را دارند، اما زمان یا دانش زیادی برای این کار ندارند.

 1. صندوق‌های مختلط:

ترکیب دارایی این صندوق‌ها به صورت 60 به 40 درصد در سهام اوراق با درآمد ثابت است. این صندوق‌ها ریسک متوسطی دارند اما در صورت مدیریت اصولی در شرایط منفی بازار نیز بازدهی مثبت خواهند داشت.

 1. صندوق‌های درآمد ثابت:

در این صندوق‌ها، حداقل ۷۰ تا ۹۰ درصد از دارایی‌ها باید در اوراق مشارکت، سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شود. باقی مانده دارایی‌های صندوق نیز تا سقف ۱۰ درصد در سهام یا سایر ابزار مشابه سرمایه‌گذاری می‌شود. این صندوق‌ها ریسک پایینی دارند و جایگزین مناسبی برای سپرده های بانکی هستند.

 1. صندوق در صندوق‌ها:

صندوق در صندوق‌ها ( Fund of Fund) با هدف کسب بازدهی از تمام بخش‌های بازار، اقدام به خرید واحدهای صندوق‌ها میکنند.

هدف از فعالیت یک صندوق در صندوق انتخاب بهترین صندوق‌ها از لحاظ معیارهای ریسک و بازدهی در بین تمامی صندوق‌های فعال در بازار سرمایه است. اینگونه، سرمایه‌گذاران در بازه‌های زمانی مناسب از بازدهی بهترین صندوق‌های فعال در بخش های مختلف بازار مالی اعم از سهامی، درآمد ثابت، کالایی و حتی سرمایه‌گذاری جسورانه بهره‌مند خواهند شد.

بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری با دید بلندمدت

بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری با دید بلندمدت

صندوق سهامی سرو

صندوق سرو از ابتدای فعالیت خود تاکنون معادل ۸۶۳٪ بازدهی داشته، در حالی که بازدهی شاخص کل در این بازه تنها ۶۴۹٪ بوده است.

✅ ۲14 واحد اختلاف میان بازدهی صندوق سرو و شاخص کل تنها ناشی از عملکرد موفق مدیران صندوق سرو است.

کسب جایگاه برترین و پربازده‌ترین در میان صندوق‌های سهامی از اصلی‌ترین اهداف تیم مدیریت این صندوق خواهد بود.

کسب سود بالاتر با پذیرش ریسک بیشتر

کسب سود بالاتر با پذیرش ریسک بیشتر

صندوق سهامی انار

بهترین عملکرد در روز مثبت بازار

جا به جایی سریع بین سهام مختلف به دلیل کوچک بودن صندوق یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی انار است. صندوق انار با بازدهی 59٪ در یکسال گذشته جزو پر بازده‌ترین صندوق‌های سهامی بازار بوده، درحالی که20٪ بالاتر از شاخص سود کسب کرده است.

صندوق سهامی انار در روزهای مثبت بازار توانسته با ۹/۹۹٪  رشد قیمت معاملاتی، سهامداران خود را از حداکثر سود ممکن بازار بهره‌مند کند.

✅ با خرید واحدهای انار در یکی از پربازده‌ترین صندوق‌های بازار سرمایه‌گذاری کنید.

کسب سود حتی از رشد دلار و زعفران

صندوق در صندوق تمشک

تنوع اصل اولیه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه است که منجر به کسب سود از تمامی گزینه‌های موجود از جمله طلا خواهد بود. اما برگ برنده شما به عنوان سرمایه‌گذار بورس چیست؟ صندوق در صندوق‌ها می‌توانند به راحتی بین بازار طلا، سهام و اوراق بادرآمد ثابت و حتی زعفران جا‌به‌جا شوند.  صندوق در صندوق تمشک در انواع صندوق‌های سهامی، درآمد ثابت، کالایی و جسورانه سرمایه‌گذاری خواهد کرد و در صورت رکود در یک بازار، درصد آن بخش از پورتفو حداقل و سایر بخش‌های بازار درصد بیشتری از پورتفو خواهند گرفت.

20 درصد بازدهی در یک ماه

صندوق در صندوق تمشک، یک ماه پس از بازگشایی بازدهی معادل ۲۰ درصد داشته است. بازدهی شاخص بورس ایران در این مدت ۵.۶۳ درصد بوده است.

چگونه در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنیم:

چگونه در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنیم:

هر سه صندوق سرو، انار و تمشک قابل معامله در بورس هستند. به این معنی که با جستجوی نماد صندوق‌ها از طریق پنل آنلاین تمامی کارگزاری‌ها میتوانید خرید خود را انجام دهید.

 • صندوق سهامی سرو با نماد “سرو
 • صندوق سهامی انار با نماد ” انار
 • صندوق در صندوق تمشک با نماد ” تمشک